سامانه امنیتی Pavan APN Security Gateway

 برند  پاوان     stars icon                     کاتالوگ


سامانه APN Security Gateway جهت امن سازی ,احراز هویت و سطح بندی دسترسی به شبکه سازمانی از طریق ارتباط APN با استفاده از روش هایی مانند OTP

ارتباط دو طرفه و به‌هنگام

راه اندازی کم‌هزینه و آسان

امنیت بالا و حفاظت از اطلاعات

دسترسی دائمی

استفاده آسان

پوشش گسترده

عدم وابستگی به اینترنت

فروش کالا

hotspot
pavan apn security gateway

یکی از دغدغه‌های بزرگ کسب و کارهای امروزی، امنیت در ارتباطات و تبادل اطلاعات در سازمان است. گاهی دسترسی افراد خارج از سازمان به اطلاعات و ارتباطات محرمانه داخل سازمان موجب خسارات جبران ناپذیری برای مجموعه خواهد شد. اما چگونه می‌توان در برابر این تهدید از یک سازمان محافظت کرد؟

تصور کنید گروهی از سیم‌کارت‌ها در قالب یک شبکه خصوصی مجازی بر روی شبکه تلفن همراه با هم تبادل اطلاعات داشته باشند. در این صورت کارکنان سازمان‌ها و یا دستگاه‌هایی که از سیم کارت استفاده می‌کنند، می‌توانند از طریق سیم‌کارت‌های مذکور، در یک کانال امن و اختصاصی، به شبکه داخلی خود از نقاط مختلف کشور متصل شده و به اطلاعات و خدمات مورد نیاز دسترسی یابند.

این خدمت که توسط اپراتورهای تلفن همراه برای کلیه سازمان‌های داخل کشور قابل دسترسی شده و مورد استقبال فراوانی نیز قرار گرفته است، شبکه امن همراه یا APN نام دارد و علاوه بر شبکه نسل دوم تلفن همراه، بر بستر کلیه فناوری‌های شبکه پهن باند اپراتورهای تلفن همراه نیز قابل ارائه است.

این سرویس از طریق ایجاد درگاه امن، مستقل و مجزا بر بستر شبکه اپراتورهای تلفن همراه، تبادل اطلاعات را در هر لحظه و از هر مکان به ویژه برای سازمان‌هایی که امنیت اطلاعات برای آن ها اهمیت زیادی دارد، مانند بانک‌ها، سازمان‌های عمومی و دولتی، شرکت‌های بیمه و… تسهیل می‌کند.

panel

امنیت سرویس

از آنجا که تبادل اطلاعات در این سرویس از طریق یک شبکه اختصاصی ایجاد شده توسط خود مشترک انجام می‌شود، از امنیت بسیار بالایی برخوردار است. همچنین، به دلیل عدم وابستگی به اینترنت اگرچه تبادل دیتا در قالب سرویس APN بر اساس پروتکل TCP/IP صورت می‌گیرد ، از پایداری بیشتری نسبت به سرویس اینترنت برخوردار است. سرویس APN اپراتورهای تلفن همراه بر روی کلیه فناوری‌های شبکه تلفن همراه شامل نسل دوم، سوم و چهارم قابل ارائه بوده و این امر سبب می‌شود با توجه به پوششس سراسری اپراتورهای تلفن همراه علاوه بر پهنای باند بالا، این سرویس در پهنه وسیعی از کشور قابل دسترس باشد.

با توجه به موارد گفته شده در خصوص سرویس APN اپراتورها، یکی از دغدغه های سازمان ها در استفاده از سرویس فوق ، امنیت دسترسی به شبکه سازمانی در مواقعی می باشد که مودم APN بهمراه سیم کارت آن در اختیار افراد غیر سازمانی به هر طریقی (مفقود شدن، به سرقت رفتن، …) قرار می گیرد.

otp apn

راهکار پاوان

شرکت ارتباط گستر رشد پاوان به عنوان شرکت پیشرو در امن سازی کلیه بسترهای ارتباطی برای رفع نگرانی سازمان ها در این خصوص اقدام به طراحی و پیاده سازی محصول ویژه Pavan APN Security Gateway نموده است.این سامانه امنیتی ویژه سرویس های APN اپراتورهای تلفن همراه، کاملاً از سرویس APN اپراتورهای همراه اول، ایرانسل و رایتل پشتیبانی نموده و با سرویس های فوق همخوانی دارد.

با استفاده از این سامانه سازمان ها قادر خواهند بود احراز هویت کاربرانی که از طریق مودم های APN به شبکه سازمان متصل می گردند را بصورت دو عامله (Two Factor Authentication) انجام داده و با ارسال رمز عبور یکبار مصرف (One Time Password) این اطمینان را کسب کنند که فقط کاربران مجازی که شماره تلفن همراه آنها در سامانه امنیتی ثبت شده است قادر به اتصال به شبکه سازمان از طریق مودم های APN می باشند.

قابلیت های دیگر

همچنین در کنار احراز هویت، قابلیت های ارزش آفرین دیگری نظیر تعیین ساعات و روزهای دسترسی مجاز به شبکه از طریق APN، تعیین گروه های کاربری جهت اتصال به سرویس ها یا سرورهای تعیین شده، ایجاد کاربری های موقت برای دسترسی افراد غیر سازمانی (نظیر پیمانکاران، مشاوران، …) و تعیین Policy های متنوع بر اساس نیازمندیهای سازمان و اعمال آنها در سامانه امنیتی بر اساس کاربران یا گروه های کاربری و همچنین ثبت وقایع (Log) فعالیت کاربران متصل شده به شبکه سازمان از طریق سرویس APN از مزایای سامانه فوق می باشد.

مراحل اتصال به سامانه با دید سهولت برای اتصال کاربر در کنار امنیت بالا طراحی شده است ، بدینصورت که به محض اتصال کاربر به شبکه سازمان از طریق مودم های APN در اختیار، کاربر قبل از اتصال به هرگونه سرور یا سرویسی در سازمان ابتدا به یک صفحه Landing Page هدایت شده، در آنجا می بایست نام کاربری و رمز عبور خود را وارد نماید، سپس از طریق شماره تلفن همراه ثبت شده وی در سامانه، یک پیامک حاوی رمز یکبار مصرف به کاربر ارسال خواهد شد که کاربر پس از ورود رمز یکبار مصرف فوق امکان استفاده از سرویس ها و سرورهای تعیین شده سازمان با در نظر گرفتن سایر محدودیت های تعیین شده (نظیر اتصال فقط در ساعات اداری، یا از ساعت x لغایت ساعت y، در روزهای مشخص شده، در مدت زمان اعتبار تعیین شده، …) را خواهد داشت.

ویژگی ها

Pavan APN Security Gateway – Enterprise OVERVIEW

Secure connection between APN users and enterprise networks.

The Pavan APN Security Gateway combines the most comprehensive security protections to safeguard you Enterprise APN connected network. To protect threats like having physical access to APN modem and APN hop switching attacks, this security solution adds a layer of authentication and authorization protection to your network based on two factor/otp options which are already known as most comprehensive solution.

Product Benefits COMPREHENSIVE THREAT PREVENTION
 • Authenticate and authorize APN clients
 • Support’s MTN Irancell, MCI & RighTel APN Services
 • Use Two Factor/OTP Authentication for maximum security
 • OTP SMS authentication Support
 • OTP token support with Google Authenticator and OTP mobile App
 • Upstream LDAP/Radius Support
 • Captive Portal-IPSec-L2TP Support
 • Layer 2 Tunneling for Site to Site Connection for Adding a Subnet(s) to your network (Pavan basic gateway required)
 • Firewalling and Logging for incoming and outgoing connections.
 • IDPS/Antivirus
Unlike traditional solutions that are subject to evasion techniques, introduce unacceptable delays, or let potential threats through while evaluating files, Pavan APN security gateway stops more malware from entering your network. With our solution your employees can work safely no matter where they are without concerns about compromising their productivity. While users activities to enterprise network are authorized and logged Solutions like IDPS and WebAntivirus are also implemented for maximizing security.
Product Features
 • Simple deployment and management
 • Secure branch office connections with site to site and client-to-site authentication
 • Redundant appliance clustering technologies eliminate a single point of failure.

کاتالوگ دانلود
keyboard_arrow_up