خدمات شبکه با رویکرد پدافند غیر عامل

با توجه به اهمیت فناوری اطلاعات در عصر حاضر و رشد سریع و در عین حال نامتوازن ساختار IT ، این بستر به یکی از نقاط بالقوه آسیب پذیر و خطرناک در جهان بدل شده است؛ که ضرورت توجه و پرداخت سریع و در عین حال نظام مند، معقول و هدفمند به منظور مصون سازی این بستر از تهدیدات موجود در جهت حفظ امنیت ملی و حریم شخصی شهروندان در فضای جنگ و مخاصمات امروز بین المللی را می طلبد.

دفاع غيرعامل در واقع مجموعه تمهيدات، اقدامات و طرح‌هايي است كه با استفاده از ابزار، شرايط و حتي‌المقدور بدون نياز به نيروي انساني به صورت خود اتكا صورت‌گيرد چنين اقداماتي از يك سو توان دفاعي مجموعه را در زمان بحران افزايش داده و از سوي ديگر پيامدهاي بحران را كاهش و امكان بازسازي مناطق آسيب‌ديده را با كمترين هزينه فراهم مي‌سازد. در حقيقت طرح‌هاي پدافند غيرعامل قبل از انجام مراحل تهاجم و در زمان صلح تهيه و اجرا مي‌گردند. با توجه به فرصتي كه در زمان صلح جهت تهيه چنين طرح‌هايي فراهم مي‌گردد ضروري است اين قبيل تمهيدات در متن طراحي‌ها لحاظ گردند.

شرح خدمات شبکه با رویکرد پدافند غیرعامل پاوان

 • مشاوره ، طراحی و اجرای شبکه های کامپیوتری با رویکرد پدافند غیر عامل
 • مشاوره ، طراحی و اجرای دیتا سنتر با رویکرد پدافند غیر عامل
 • بهینه سازی و ارتقای شبکه های کامپیوتری با رویکرد پدافند  غیر عامل
 • مشاوره ارزیابی امنیتی شبکه ها با رویکرد پدافند غیر عامل
 • مشاوره ارزیابی سامانه های تحت وب با رویکرد پدافند غیر عامل
 • طراحی و پیاده سازی امنیت فیزیکی با رویکرد پدافند غیر عامل

اهداف

اهداف کلان در رویکرد پدافند غیر عامل

1- تأمين امنيت و حصول اطمينان از عدم دسترسي هاي غير مجاز به اسرار و اطلاعات كشور (ملي و بخشي)

2- ايمن سازي و حصول اطمينان از پايداري و خلل ناپذيري در فعاليت شبكه هاي الكترونيكي مديريت و كنترل كشور(ملي و بخشي)

3- حفظ و تأمين آرامش اجتماعي و عمومي از طريق توسعه اطمينان و اعتماد آحاد جامعه

4- نسبت به صحت و تداوم كاركرد شبكه و سامانه هاي الكترونيكي سرويس و خدمات عمومي

5- توسعه ظرفيت دفاع الكترونيكي در برابر تهاجم فرهنگي و نرم از طريق شبكه هاي بين المللي و ملي اينترنت

4- تقويت ضريب امنيت و پايداري در حوزه زير ساختهاي ملي و حياتي

مشاوره در طراحی و اجرای شبکه های کامپیوتری

شبكه هاي كامپيوتري، يكي از مفيدترين ابزارهاي كاهش و كنترل هزينه ها و از بعد ديگر، افزايش سرعت در ارائه خدمات و بالا رفتن راندمان كاري در سازمان ها و شركت ها مي باشند. مديران با استفاده از اين تكنولوژي به راحتي و در حداقل زمان به تمامي منابع، كاركنان و … دسترسي داشته و قادر به ارائه مديريت فراگير و كنترل تمامي امور در مركز تحت نظارت خود خواهند بود. با توجه به مزاياي فوق و ضرورت استفاده از اين ابزار، شركت ارتباط گستر رشد پاوان آمادگي خود را جهت همكاري در زمينه ارائه خدمات مشاوره، طراحي، نصب و پياده سازي شبكه هاي مختلف كامپيوتري در سازمانها و شركتها اعلام مي دارد.

 

طراحی و اجرای شبکه های کامپیوتری

وقفه در کار شبکه و کاهش کارايي، لطمات جبران‌ناپذيري براي سازمان به دنبال خواهد داشت. نگهداري و پشتيباني مستمر از شبکه‌ هاي کامپيوتري يکي از الزامات ضروري در استفاده بهينه از حداکثر ظرفيتهاي آنها بوده و نيازمند تخصص و مهارت زيادي براي رفع سريع و به موقع مشکلات پيش‌آمده مي‌باشد.
طراحی و اجرای تجهیزات سخت افزاری شبکه اعم از سوئیچ و روتر و فایروال و تجهیزات پسیو، طراحی و اجرای سرویس های نرم افزاری شبکه تحت سیستم عامل های ویندوز و لینوکس با توجه به نیاز سازمان،ارائه راه حل و مشاوره به سازمان ها و موسسات اداری و تجاری و مذهبی با استفاده از گروه مشاوران دارای مدارک دانشگاهی و بین المللی، پشتیبانی سخت افزارها و شبکه های کامپیوتری موسسات و کارخانجات با استفاده از نیروهای پاره وقت از جمله خدماتی است که توسط ما به شما ارائه خواهد شد
به منظور پاسخگويي به اين نياز شرکت پاوان با بهره‌گيري از کارشناسان فني مجرب در امر شبکه گروه خدمات و پشتيباني از تجهيزات شبکه را تشکيل داده و آمادگي ارائه خدمات پشتيباني و نگهداري به صورت 7*24 از شبکه‌هاي کامپيوتري مشتريان را دارا مي‌باشد.

 

مشاوره در طراحی و اجرای شبکه های کامپیوتری

از آنجا كه پیاده سازی اولیه و یا توسعه شبكه های کامپیوتری، پروژه هایی هزینه بر محسوب می شوند، اهمیت مشاوره خود را در پیشگیری از هدر رفت سرمایه گذاری مالی و زمانی سازمان نشان می دهد. از طرف دیگر اختلال یا توقف شبكه پس از پیاده سازی و در حین كار كاربران خصوصا زمانی كه به علت مشکلات ساختاری اعم از ساختار فیزیكی یا منطقی شبكه باشد خسارات سنگینی را به سازمان تحمیل می كند.

 

مشاوره و بررسی شبکه فعلی با رویکرد در دسترس پذیری و سرعت

یکی از ارکان مهم امنیت در دسترس پذیری و تاب آوری شبکه و سامانه های سازمان می باشداولویت کاربران سازمان ها و موسسات اداری و تجاری و مذهبی استفاده از خدمات و سامانه های ارایه شده با سرعت بالا و مطمین است.مدیران نیز به دنبال حصول اطمینان از انجام امور در زمان مناسب و استفاده حداکثری از سرمایه گزاری انجام شده در زیرساخت شبکه و بالا رفتن بهره وری کارمندان و کسب رضایت استفاده کنندگان از خدمات ارایه شده می باشند.

بررسی و عیب یابی شبکه و مرکز داده نیازمند آشنایی با تنظیمات تجهیزات سخت افزاری و نرم افزاری مختلف به کار رفته و best practice   های توصیه شده توسط شرکت های سازنده تجهیزات و نرم افزار ها می باشد. استفاده از نرم افزارهای عیب یابی و بررسی عملکرد و تاب آوری نیز نیازمند تجربه و دانش عمیق از نرم افزارها و پروتوکل های شبکه می باشد.

کارشناسان فنی شرکت پاوان آمادگی ارایه مشاوره و بررسی شبکه و ارایه راهکار های مورد نیاز جهت بهبود کیفیت و سرعت شبکه و زیر ساخت را دارا می باشند.

 


گواهینامه صلاحیت ارائه خدمات در حوزه پدافند سایبری سازمان پدافند غیر عامل
پروانه فعالیت در حوزه خدمات عملیاتی افتا افتا

پاوان بر پایه دانش و تجربیات فنی خود خدمات مشاوره در طراحی و اجرای شبكه های کامپیوتری را با لحاظ استفاده بهینه از منابع موجود در شکل و مراحل زیر ارائه می نماید:

 • بررسی وضعیت موجود و نیازهای فعلی، همراه با آینده نگری، با كمك و مشورت مدیران و كارشناسان مربوطه در سازمان
 • امکان سنجی برای طرح و توسعه به دو لحاظ ساختارهای فیزیكی و منطقی (سخت افزار و نرم افزار شبكه)
 • ارائه طرح اجرایی شامل:
 • تهیه فهرست تجهیزات مورد نیاز
 • خدمات و سرویسهای مورد نیاز
 • تهیه مستندات طرح پیشنهادی و فازبندی آن، قابل ارائه در مناقصه در صورت لزوم
 • مشاوره در انتخاب پیمانکار و نظارت بر اجرا و تحویل كار به شکل استاندارد از لحاظ تجهیزات و پیاده سازی طرح به عنوان نماینده فنی كارفرما در مراحل زیر:
 • تحویل طرح به پیمانكار
 • نظارت بر اجرای كار
 • تحویل گرفتن پروژه در دو فاز آزمایشی و نهایی

برای دریافت اطلاعات بیشتر در رابطه با خدمات و متدولوژی های شرکت پاوان در زمینه خدمات شبکه با رویکرد پدافند غیر عامل با ما تماس بگیرید.

[contact-form-7 id=”12069″]
keyboard_arrow_up