آپدیت امنیتی واتس اپ برای رفع آسیب پذیری

آپدیت امنیتی واتس اپ برای رفع آسیب پذیری

اخبار امنیت شبکه پاوان: واتس اپ بعد از سیگنال امن ترین مسنجر جهان به شمار می آید. و در ایران هم کاربران میلیونی دارد. امنیت واتس اپ مدیون سیستم رمزگذاری…

اخبار امنیت شبکه پاوان: واتس اپ بعد از سیگنال امن ترین مسنجر جهان به شمار می آید. و در ایران هم کاربران میلیونی دارد. امنیت واتس اپ مدیون سیستم رمزگذاری پیشرفته end to end به کار رفته در این اپلیکیشن هست. اما از آنجا که هیچ نرم افزار یا اپلیکیشنی امنیت صد درصد ندارد. whatsapp هم از این قائده مستثنی نیست. تا کنون خبرهای زیادی در مورد کشف آسیب پذیری بر روی واتس اپ منتشر نشده. اما از آنجا که واتس اپ مدام به روز رسانی می شود. به شما پیشنهاد می کنیم همیشه واتس اپ خود را به روز نگه دارد. و از نصب نرم افزار شبیه واتس اپ یا هم نام آن خود داری کنید.

هکرها و برنامه نویسان دائما اپلیکیشن ها, شبکه اجتماعی, سایت و .. را جهت پیدا کردن حفره امنیتی و آسیب پذیری چک می کنند. تا با یافتن آسیب پذیری بر روی سرویس مورد نظر بتوانند از آنها باج دریافت کنند. چرا که شغل آن کشف آسیب پذیری و دریافت پول از شرکت برای رفع حفره های امنیتی هست.

اخیرا یک حفره امنیتی جدید در واتس اپ توسط یک برنامه نویس کشف شده است. که به هکرها اجازه می دهد تا به اطلاعات جی پی اس کاربر دسترسی پیدا کنند. بر اساس این گزارش نوع خاصی از پیغام های شما در واتس‌اپ از رمزگذاری های معمول پشتیبانی نمی کند.

به نظر می رسد مشکل در سیستمی باشد که آدرس های اینترنتی به اشتراک گذاشته شده در واتس‌اپ را برای مشکلات امنیتی چک می کند. این حفره تنها آدرس هایی را شامل می شود که در واتس‌اپ تایپ شده باشند و آدرس های کپی شده از این مشکل مبرا هستند.

از طریق این حفره امنیتی می توان به اطلاعات کاربرانی که مشغول تایپ آدرس های اینترنتی در واتس‌اپ هستند، دسترسی یافت. هربار که شما یک آدرس اینترنتی را در واتس‌اپ تایپ می کنید، این برنامه یک پینگ از اطلاعات شما را به سرور ارسال می کند تا از امن بودن آدرس ارسالی اطمینان به عمل بیاورد. با این حال پینگ ارسالی، اطلاعات زیادی را از کاربران لو می دهد. اطلاعاتی مانند جایگاه جی پی اس و آی پی کاربر که می تواند بسیار خطرناک و با ارزش باشد.

بعد از منتشر شدن این اخبار، واتس‌اپ اعلام کرد که از این موضوع با خبر شده و در نسخه جدیدی که از این برنامه منتشر خواهد شد، این حفره امنیتی را برطرف خواهد کرد.

شما هم سعی کنید. آخرین نسخه واتس اپ را از سایت رسمی یا گوگل پلی دریافت و به روز رسانی کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

keyboard_arrow_up