افزایش امنیت مودم با مخفی کردن SSID

افزایش امنیت مودم با مخفی کردن SSID

امنیت مودم یکی از مبانی اصلی امنیت شبکه است که نباید نسبت به آن بی اهمیت باشد. اعمال نکردن تنظیمات امنیتی قدرتمند بر روی مودم باعث می شود. تا هکرها…

امنیت مودم یکی از مبانی اصلی امنیت شبکه است که نباید نسبت به آن بی اهمیت باشد. اعمال نکردن تنظیمات امنیتی قدرتمند بر روی مودم باعث می شود. تا هکرها از طریق ضعیف امنیتی مودم به شبکه اینترنت شما نفوذ کرده و اطلاعات یا فایل های سیستمی را به سرقت ببرند.
یکی از مهم ترین تنظیمات امنیتی مودم مربوط به مخفی کردن SSID است. که در این بخش پاوان به آموزش مخفی کردن SSID در تنظیمات امنیتی مودم می پردازد.
پنهان کردن SSID، به این معناست که وقتی کسی شبکه‌های وایرلس موجود و قابل دسترس را جستجو می‌کند، شبکه شما نمایش داده نمی‌شود. این موضوع امنیت مودم شما را افزایش می‌دهد و امکان هک شدن آن را کاهش می‌دهد. در حقیقت با این کار مانع از دسترسی افراد برای تلاش به اتصال شبکه وای‌فای خود می‌شوید. این راه هک شدن مودم شما را غیرممکن نمی‌کند، بلکه تنها باعث می‌شود وقتی هکر‌ها شبکه‌های موجود را جستجو می‌کنند، شبکه شما برای آنها نمایش داده نمی‌شود. در حقیقت احتمال هک شدن مودم شما، با این روش پایین می‌آید.

 برای پنهان کردن SSID در گام نخست باید آی‌پی‌ آدرس روتر خود را در آدرس بار مرورگر وارد کنید. معمولا آدرس آی‌پی روتر‌ها ۱۹۲.۱۶۸.۱.۱ و یا ۱۹۲.۱۶۸.۰.۱ است. اگر هیچ یک از دو آدرس بالا، آدرس آی‌پی روتر شما نبود، برای بدست آوردن آدرس آی‌پی روتر خود کافی است عبارت router brand] home address] را در گوگل جستجو کنید. اکنون می‌توانید آدرس آی‌پی روتر خود را به آسانی پیدا کنید.

پس از وارد کردن آدرس آی‌پی روتر، برای شما صفحه‌ای نمایش داده می‌شود که باید یوزرنیم و پسورد مودم را وارد کنید و اوکی را بزنید.

حال در صفحه‌ای که باز می‌شود، وارد بخش تنظیمات مودم Wireless Settings شوید. پس آن وارد بخش امنیت مودم خوب شوید، این بخش با عبارت Advanced Security Settings و یا Security Settings معمولا نمایش داده می‌شود.

حال در صفحه‌ای که برای شما نمایش داده می‌شود، SSID ها را می‌بینید. بعضی مودم‌ها دو باندی هستند، در این صورت باید برای ۲.۴ گیگاهرتز و۵.۰ گیگاهرتزی این کار را جداگانه انجام دهید.

روی یکی از باند‌ها کلیک کنید، گزینه Disable را انتخاب کنید و پس از آن روی Apply کلیک کنید.برای باند بعدی هم همین کار را تکرار کنید.

اکنون در لیست شبکه‌های موجود در هنگام جستجو، شبکه شما نمایش داده نمی‌شود. این کار امنیت مودم شما را افزایش می‌دهد.

برای بازگرداندن شبکه خود در لیست شبکه‌های موجود در هنگام جستجو هم باید مراحل بالا را بروید، بر روی SSID کلیک کنید و گزینه Enable را انتخاب و بر روی Apply کلیک کنید.

دسته: آموزش امنیت سایبری
نتیجه‌ای پیدا نشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

keyboard_arrow_up