A vicious new malware is targeting Mac computers

بدافزار مخرب جدیدی کامپیوترهای مک را هدف قرار داده است!

کاربران کامپیوتر مک این روزها برای گشت و گذار در اینترنت باید شدیدا مراقب باشند. طبق گزارش شرکت امنیت سایبری Malwarebytes برای چند هفته گذشته کاربران اینترنت سیستم عامل مک…

کاربران کامپیوتر مک این روزها برای گشت و گذار در اینترنت باید شدیدا مراقب باشند.

طبق گزارش شرکت امنیت سایبری Malwarebytes برای چند هفته گذشته کاربران اینترنت سیستم عامل مک توسط یک بدافزار مخرب و فریب دهنده به بازدید از یک وب سایت جعلی سوق داده شده اند. در این سایت یک بدافزار جاسازی شده است که به محض بازدید کاربران از آن سایت سیستم آنها را freeze می کرد.

وقتی کاربران اپل با استفاده از مرورگر سافاری از این وب سایت بازدید می کردند. اغلب با کلیک بر لینک ایمیل جعلی ناخواسته کدهای مخرب را بر روی سیستم خود بار گذاری می کردند.

بر اساس این گزارش این بدافزار بسته به نوع سیستم عامل و کامپیوتر دو مجموعه متفاوت از اقدامات انجام می داد. در یک مورد این بدافزار باعث می شد که کامپیوتر اپل هنگام وب گردی در بخش کلاینت ایمیل سیلی از ایمیل های پیش نویس که در خط موضوعات آنها کلماتی شامل ” اخطار!” و ” ویروس شناسایی شده” مشاهده شود. در حالی که این ایمیل ها در حقیقت به هیچ کس تحویل داده نمی شد. این سیل ناگهانی از ایمیل پیش نویس منابع کامپیوتر مک را اشغل می کرد و در نتیجه باعث فریز شده و از کار افتادن سیستم مک می شد.

در مورد دوم این بدافزار مخرب باعث می شد که برنامه آیتونز کامپیوترهای آلوده مک چندین برنامه را باز کند بدون آنکه قابل بستن باشند و یا آیکن بستن آنها قابل مشاهد باشد.

در هر دو موراد بالا این بدافزار مخرب باعث می شد که که تمامی حافظه رم کامپیوترهای مک آلوده شده به این بدافزار اشغال شود. شبیه آنچه که هکرها برای حمله به یک وب سایت انجام می دهند که (DOS) نامیده می شود. در حمله نوع (DoS) حملاتی از سمت سیستم های زیادی به سمت سیستم قربانی ارسال می شود.

این مشکل زمانی پیچیده تر می شود که بدافزار با حمله به کامپیوتر های مک با استفاده از ایمیل های پیش نویس و یا باز کردن برنامه های آیتونز در نتیجه سیستم را هنگ می کند. و یک ایمیل حاوی شماره تماس جعلی به کامپیوتر آنها ارسال کنند. با ارسال پیام به کامپیوتر های آلوده شده خود را کارمندان بخش پشتیبانی شرکت اپل معرفی می کنند و از کاربران برای باز کردن کامپیوتر آنها درخواست هزینه و باج گیری کنند.

آیفون و آی پد اپل در معرض خطر این نرم افزار مخرب نیستد. زیرا که آنها سیستم عامل با کامیپوتر مک متفاوت هست.

آنطور که Malwarebytes گفته این بدافزار جدید اپل شبیه نسخه Windows-tailored مایکروسافت که ماه نوامبر سیستم های شخصی را مورد حمله قرار داده است.

این شرکت امنیتی در مورد اینکه چه تعداد از کامپیوتر های اپل مک به این بدافزار آلوده شدند اطلاعاتی ارائه نکرده است. اما گفته است کاربرانی که سیستم عامل مک کامپیوتر خود را به آخرین ورژن ارتقا داده اند. از حمله این بدافزار مخرب در امان خواهد بود.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

keyboard_arrow_up