انتشار پتچ های مایکروسافت

انتشار پتچ های مایکروسافت

شرکت مایکروسافت برای 28 باگ در اکثر محصولات خود اصلاحیه‌هایی را منتشر کرد که مهم‌ترین آن به آسیب‌پذیری‌های جدی در IE، ویندوز و چارچوب کاری NET مربوط می‌شود. اصلاحیه‌های ماه…

شرکت مایکروسافت برای 28 باگ در اکثر محصولات خود اصلاحیه‌هایی را منتشر کرد که مهم‌ترین آن به آسیب‌پذیری‌های جدی در IE، ویندوز و چارچوب کاری NET مربوط می‌شود.

اصلاحیه‌های ماه اکتبر در هشت بولتن منتشر شده و مشکلات موجود در ویندوز، آفیس، سرور SharePoint، Silverlight و IE را برطرف می‌کند.
بنا بر اعلام مرکز ماهر، بولتن‌های منتشر شده عبارت است از:
MS13-80: اصلاحیه امنیتی (2879017) برای IE که 10 آسیب پذیری را برطرف می کند.
MS13-81: آسیب پذیریهای موجود در درایورهای حالت هسته ویندوز می توانند باعث اجرای کد از راه دور شوند. این اصلاحیه هفت آسیب پذیری که توسط محققان گزارش شده بود را برطرف می کند. یکی از این رخنه‌ها زمانی که کاربر فونتهای مخرب OpenType را مشاهده می کند، می تواند باعث شود تا کنترل سیستم در اختیار مهاجمان قرار بگیرد.
رخنه دیگر هنگام مشاهده فونتهای مخرب TrueType مورد سوء استفاده قرار می گیرد. پنج رخنه دیگر مربوط به مشکلات گرفتن بالاترین حق دسترسی است. تمامی نسخه های ویندزو تحت تاثیر این آسیب پذیری قرار دارند.
MS13-82: آسیب پذیریهای موجود در چارچوب کاری .NET می‌تواند منجر به اجرای کد از راه دور شوند. این بولتن سه آسیب پذیری را در اغلب نسخه‌های چارچوب کاری .NET شرح می دهد. یکی از آسیب پذیریهای بحرانی مشابه مشکل تجزیه فونت OpenType در بولتن MS13-081 می شود.
MS13-83: آسیب پذیری در کتابخانه کنترل فرمان ویندوز می تواند منجر به اجرای کد از راه دور شود. یک آسیب پذیری در ویندزو می تواند از طریق اجرای برنامه‌های وب ASP.NET مورد سوء استفاده قرار بگیرد.
MS13-84: آسیب پذیریها در سرور SharePoint مایکروسافت می تواند به اجرای کد از راه دور منجر شود.
MS13-85: آسیب پذیریها در اکسل مایکروسافت می تواند به اجرای کد از راه دور منجر شود.
MS13-86: آسیب پذیریها در ورد مایکروسافت می تواند به اجرای کد از راه دور منجر شود.
MS13-87: آسیب پذیری در Silverlight می تواند به افشای اطلاعات منجر شود.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

keyboard_arrow_up