فعال‌سازی همگانی SSL در سرویس یاهو از اوائل ۲۰۱۴

فعال‌سازی همگانی SSL در سرویس یاهو از اوائل ۲۰۱۴

 شرکت یاهو اعلام کرده است که اوایل سال آینده پروتکل SSL را بر روی تمامی پستهای الکترونیکی یاهو فعال خواهد کرد. سالها پس از آنکه مایکروسافت، گوگل و بسیاری دیگر…
 شرکت یاهو اعلام کرده است که اوایل سال آینده پروتکل SSL را بر روی تمامی پستهای الکترونیکی یاهو فعال خواهد کرد.
سالها پس از آنکه مایکروسافت، گوگل و بسیاری دیگر از شرکتها از SSL به عنوان استانداردی برای امنیت سیستمهای Web Mail خود استفاده کردند، یاهو اعلام کرد که امنیت پست الکترونیکی یاهو را به روش امروزی خواهد کرد.
SSL یک پروتکل رمزگذاری است که پستهای الکترونیکی وبی را در مسیر سرور یاهو تا مرورگر کامپیوتر کاربر رمزگذاری می کند. شرکت یاهو اعلام کرد که روشهای حفاظتی را برای تمامی کاربران پست الکترونیکی یاهو از 8 ژانویه سال 2014 فعال خواهد کرد.
شرکت یاهو در سازماندهی SSL از رقبای اصلی خود عقب مانده است. شرکت مایکروسافت استفاده از SSL را از سال 2010 به صورت گزینه اختیاری قرار داده است و سپس در سال 2012 پیاده سازی آن را در Outlook.com تکمیل کرد. سپس در اوایل سال جاری Hotmail را با دیگر خدمات پست الکترونیکی وبی مایکروسافت در Outlook.com ادغام کرد.
بنا بر اعلام مرکز ماهر، شرکت فیس بوک در سال 2011، SSL را به عنوان یک گزینه انتخابی معرفی کرد اما در ماه جولای پروتکل SSL را برروی تمامی ارتباطات خود فعال کرد. هم چنین این پروتکل در اوایل سال 2011 بر روی توییتر اجباری شد.
شرکت گوگل در سال 2010 برای خدمات پست وبی خود، به طور پیش فرض از پیاده سازی SSL استفاده کرد و اوایل سال جاری اعلام کرد که قصد دارد از حفاظت رمزگذاری شده دیگری با عنوان Perfect Forward Secrecy استفاده کند.
دسته: آموزش امنیت سایبری
ایمیل, یاهو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

keyboard_arrow_up