FBI Can Spy Through Your Webcam WITHOUT Turningجاسوسی FBI از وب‌کم‌های خاموش لپ‌تاپ‌ها

جاسوسی FBI از وب‌کم‌های خاموش لپ‌تاپ‌ها

جاسوسی FBI حتی با وب کم های خاموش لپ تاپ آژانس امنیت ملی آمریکا تنها نهاد دولتی این کشور نیست که از کاربران اینترنت جاسوسی می‌کند، پلیس فدرال آمریکا موسوم…

جاسوسی FBI حتی با وب کم های خاموش لپ تاپ

آژانس امنیت ملی آمریکا تنها نهاد دولتی این کشور نیست که از کاربران اینترنت جاسوسی می‌کند، پلیس فدرال آمریکا موسوم به اف بی آی هم از بدافزار ویژه‌ای به این منظور استفاده می‌کند
به گزارش پاوان به نقل از استیت کالمن، اف بی آی با استفاده از روش‌های گوناگون جاسوسی و نظارت می‌تواند بدون اطلاع کاربران وب‌کم‌های لپ تاپ های آنها را روشن کرده و به بررسی عملکرد آنها بپردازد.
بدافزاری که توسط اف بی آی به همین منظور طراحی شده، بی سروصدا دوربین‌های لپ‌تاپ‌ها و تبلت‌ها و … را روشن کرده و تصاویر تهیه شده از این طریق را به طور آنی برای جاسوسان آمریکایی ارسال می‌کند. وب‌کم‌ها عموما دارای چراغ کوچکی هستند که در زمان فعال شدن روشن می‌شود. اما این بدافزار به گونه‌ای طراحی شده که باعث روشن شدن چراغ وب کم هم نمی‌شود.
بدافزار یاد شده که وجود آن از سوی یکی از همکاران سابق اف بی آی به نام مارکوس توماس افشا شده، برای دانلود فایل‌ها، عکس‌ها و محتوای ایمیل‌های کاربران هم قابل استفاده است.
این موضوع زمانی از سوی رسانه‌ها افشا شد که تحقیقات اف بی آی در مورد مرد مرموزی با نام مستعار ” مو” به بن بست رسید. دستگیری این فرد که پلیس را تهدید به بمب گذاری درسه دانشگاه، دو فرودگاه، یک سینما، زندان و هتل  کرده بود، علیرغم تلاش‌های اف بی آی ممکن نشد و پلیس برای دستگیری او بدافزار یاد شده را از طریق اینترنت به رایانه ای که مو از آن برای باز کردن ایمیل‌هایش به کار می برد، منتقل کرد.
اطلاعات موجود نشان می‌دهد که اف بی آی چند سالی است از این بدافزار برای جاسوسی از مردم استفاده می کند و قربانیان آن نیز لزوما جنایتکاران خطرناک و درجه اول نبوده اند. اما جزییات بیشتری در این زمینه در دسترس نیست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

keyboard_arrow_up