دسترسی آژانس امنیت ملی آمریکا به گوشی های هوشمند

دسترسی آژانس امنیت ملی آمریکا به گوشی های هوشمند

ادوراد اسنودن می گوید آژانس امنیت ملی آمریکا روزانه به اطلاعات بیش از 5 میلیون اسمارت فون دسترسی داشته. Edward Snowden Leak: How NSA Collects Location Data From 5 Billion…

ادوراد اسنودن می گوید آژانس امنیت ملی آمریکا روزانه به اطلاعات بیش از 5 میلیون اسمارت فون دسترسی داشته.

Edward Snowden Leak: How NSA Collects Location Data From 5 Billion Cellphones Every Day

قابلیت نفوذ به تجهیزات کامپیوتری قبل از رسیدن به دست کاربران، توانایی دسترسی به شبکه های وای.فای از فاصله 13 کیلومتری و دسترسی به اطلاعات گوشی های هوشمند آیفون سه مورد از اقدامات آژانس امنیت ملی آمریکا (NSA) در زمینه دسترسی به اطلاعات کاربران است.
البته شرکت تولید کننده گوشی های تلفن هوشمند آیفون دسترسی آژانس امنیت ملی آمریکا (NSA) را به این گوشی های پرفروش رد کرده است.
1-نفوذ به تجهیزات کامپیوتری قبل از اینکه به دست کاربران برسد 
مجله اشپیگل آلمان اعلام کرد که گروه عملیات های دسترسی مناسب (TAO) آژانس امنیت ملی آمریکا (NSA) قادر است بر روی آن ها سخت افزار و یا نرم افزار ردیابی نصب کند و این کار قبل از رسیدن این تجهیزات از سوی کارخانه سازنده به دست کاربر انجام می گیرد.
بخش دیگری از سازمان NSA موسوم به ANT با استفاده از ابزارهای خود می تواند حفره های امنیتی در بسیاری از سیستم های شبکه ای ایجاد کند و از این راه یک دسترسی دایمی برای خود داشته باشد. این حفره های امنیتی حتی در مقابل پاک سازی اطلاعات و بروزشدن میان افزارهای موجود در این تجهیزات پایدار خواهد بود.
این گزارش می افزاید که شرکت های سازنده از این دسترسی ها بی اطلاع هستند.
2- نفوذ به شبکه های وای فای از فاصله 13 کیلومتری 
ژاکوب اپلبوم یک کارشناس مسایل امنیتی در فضای مجازی در این باره اظهار داشت: مجموعه ای از ابزارهای سازمان آمریکا که به نام نایت استند
( Nightstand) در نفوذ در شبکه های وای فای و جاسازی نرم افزارهای جاسوسی کاربرد دارد.
به گفته وی این دستگاه قادر است تا تجهیزاتی که به سیستم عامل ویندوز مجهز شده اند را از فاصله 13 کیلومتری شنود کند.
3- دسترسی کامل به تلفن های آیفون 
نشریه اشپیگل برای نخستین بار این خبر را اعلام کرده بود.
ژاکوب اپلبوم که یک کارشناس درحوزه امنیت فضای مجازی نیز است در این باره اظهار داشت: براساس یک تحقیق، آژانس امنیت ملی آمریکا (NSA) تقریبا به تمامی اطلاعات دارندگان گوشی آیفون از طریق نرم افزاری به نام DROPOUTJEEP دسترسی دارد.
وی خاطرنشان کرد: این نرم افزار یک جاسازی نرم افزاری برای گوشی های هوشمند آیفون ایجاد می کند که قادر است مواردی همچون خارج یا وارد کردن فایل های مورد نظر از دستگاه، بازیابی پیامک ها، بازیابی مخاطبان، صندوق پستی، مکان جغرافیایی، تصاویر گرفته شده از طریق دوربین، محل برج ارسال سیگنال ودیگر موارد را به دست آورد که این موارد با استفاده از برنامه جاسازی شده پنهان و محافظت شده انجام می گیرد.
البته شرکت اپل، تولید کننده گوشی های هوشمند آیفون در بیانیه ای اعلام کرد: این سازمان هیچ گاه به منظور ایجاد Backdoor بر روی هر کدام از محصولاتش از جمله آیفون با آژانس امنیت ملی آمریکا (NSA) همکاری نداشته است واز برنامه ای که آژانس امنیت ملی آمریکا (NSA) به انجام آن متهم شده است بی اطلاع است .
دسته: اخبار امنیت شبکه و اطلاعات
نتیجه‌ای پیدا نشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

keyboard_arrow_up