FBI asked Durov and developer for Telegram backdoor

درخواست FBI از مدیر تلگرام برای دسترسی به اطلاعات کاربران

این کاملا مشخص است که سازمان های اطلاعاتی آمریکا به طور مداوم در تلاش است تا با استفاده از یک backdoor به اطلاعات کاربران شرکت و اپلیکیشن های مختلف دسترسی…

این کاملا مشخص است که سازمان های اطلاعاتی آمریکا به طور مداوم در تلاش است تا با استفاده از یک backdoor به اطلاعات کاربران شرکت و اپلیکیشن های مختلف دسترسی داشته باشد و آنها را جمع آوری کند.

«پاول دورف» موسس تلگرام به تازگی اعلام کرده که FBI به مدیران این اپلیکیشن پیشنهاد رشوه داد تا به اطلاعات کاربران این اپلیکیشن دسترسی داشته باشد. اما آن ها این پیشنهاد را رد کرده اند. همچنین ادعا کرده است. که او از سال 2014 تا کنون در طی سفر به آمریکا چندین بار توسط ماموران FBI مورد بازرسی قرار گرفته است.

دورف ادعا کرده که در آخرین سفرش به امریکا FBI سوالاتی از قبیل دیتاسنتر اصلی تلگرام در کجا قرار دارد؟ این اپلیکیشن چگونه کار می کند؟ و اینکه راه برقراری ارتباط با او در آینده چیست؟ از وی پرسیده شده است.

دورف گفته است طی اقامتش در سان فرانسیسکو 2016 برای شرکت در رویداد I/O گوگل، دو مامور FBI با او ملاقات کرده و از وی خواسته اند راهی برای خواندن پیام های کاربران مظمنون به انجام حملات تروریستی در اختیارشان قرار دهد، دوروف می گوید که آنها می خواهند یک فرآیند backchannel غیر رسمی ایجاد کنند که تلگرام را قادر می سازد تا در صورت وقوع حمله تروریستی اطلاعات کاربران خاصی را در اختیارشان قرار دهد. در همین رابطه نیز حکم دادگاه را به او ابلاغ کرده اند. پس از پایان موعد اعلام شده در حکم، ماموران FBI تلاش کرده اند تا به دیگر توسعه دهنده تلگرام که او هم در رویداد گوگل حاضر بوده، هزاران دلار رشوه بدهند اما این بار هم به در بسته خورده اند. وی ادعا می کند که بعدا ایمیل هایی را فرستاده اند که از او خواسته اند اگر دچار مشکل شده یا نیازی به کمک یا هر چیزی داشته باشد. با آنها ارتباط داشته باشد.

دوروف معتقد است که چون Telegram در ایالات متحده حضور قانونی ندارد، بنابراین هیچ اجباری به همکاری با FBI ندارد و او این درخواست ماموران اطلاعاتی آمریکا را به عنوان “زور” توصیف کرد.

موسس تلگرام معتقد است از آنجایی که این شرکت در آمریکا حضور قانونی ندارد بنابرین موظف به همکاری با پلیس فدرال این کشور نیست. دورف در این رابطه اضافه می کند :«ماموران سرویس امنیت فدرال روسیه که ما اغلب با آنها ارتباط داریم، توانایی های چندانی ندارند و افراد معمولی هستند اما در آمریکا این قضیه فرق می کند. ماموران FBI بسیار حرفه ای و به چندین زبان مسلط هستند.

دورف ادعا کرده که توسعه دهندگان تلگرام از لحاظ مالی در شرایط مناسبی قرار داشته و به حفظ حریم خصوص کاربران پایبند هستند، بنابرین هرگز در مقابل چنین فشارهایی تسلیم نخواهند شد.

منبع: neowin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

keyboard_arrow_up