fbi stop kaspersky

FBI خطاب به شرکت های آمریکایی: از آنتی ویروس کسپرسکی استفاده نکنید

جنگ سایبری پس از انتخابات اخیر آمریکا و دخالت روس ها در انتخاب این کشور جنبه دیگری به خود گرفته است. پس از آنکه مایکروسافت در ارتقا ویندوز 10 جایی…

جنگ سایبری پس از انتخابات اخیر آمریکا و دخالت روس ها در انتخاب این کشور جنبه دیگری به خود گرفته است. پس از آنکه مایکروسافت در ارتقا ویندوز 10 جایی برای سایر آنتی ویروس ها از جمله کسپرسکی باقی نگذاشته است. و باعث شکایت کسپرسکی از مایکروسافت شده است. نوعی بی اعتمادی نسبت به شرکت های امنیتی روسیه مثل کسپرسکی در داخل آمریکا وجود دارد. عده ای از کارشناسان امنیت اطلاعات در داخل آمریکا معتقدند که کسپرسکی یک شرکت دولتی وابسته و در اختیار منافع دولت روسیه است.

تازه ترین اقدام علیه شرکت کسپرسکی در آمریکا به بیانیه FBI مربوط است. جایی که کسپرسکی یکی از قویترین ضد ویروس های جهان نه بخاطر امنیت ضعیف آن بلکه بخاطر اینکه کارشناسان امنیتی در آمریکا این ضدویروس قدرتمند را دارای ماهیت جاسوسی خواستار توقف استفاده از آن هستند. پلیس فدرال ایالات متحده FBI از شرکت‌های بزرگ و سازمان‌های دولتی این کشور درخواست کرده است از بسته‌های امنیتی دیگری به جای محصولات امنیتی کسپرسکی استفاده کنند.
پلیس فدرال بر این باور است که شرکت کسپرسکی ممکن است برای شرکت‌های دولتی و خصوصی این کشور مشکل‌ساز شود. در حال حاضر بخش عمده‌ای از شرکت‌های ایالات متحده برای محافظت از زیرساخت‌های خود از بسته‌های امنیتی کسپرسکی استفاده می‌کنند. پلیس فدرال از شرکت‌های فعال در حوزه انرژی، سازمان‌هایی که مدیریت نیروگاه‌های هسته‌ای بر عهده آن‌ها است، شرکت‌هایی که از سامانه‌های کنترل صنعتی و اسکادا استفاده می‌کنند درخواست کرده‌ است به دنبال جایگزین‌های دیگری در این زمینه باشند. در حالی که پلیس فدرال کسپرسکی را به سوء استفاده از اطلاعات به دست آمده از آسیب‌پذیری‌ها متهم کرده است، اما در مقابل این شرکت گفته است مدارکی که پلیس فدرال به آن‌ها اشاره دارد تنها اطلاعات نادرستی است که از سوی یک کارمند اخراجی این شرکت در اختیار پلیس فدرال قرار گرفته است. در همین حال یوجین کسپرسکی مدیرعامل این شرکت گفته است که حاضر است سورس‌کدهای این محصولات را برای روشن شدن بهتر این موضوع در اختیار پلیس فدرال قرار دهد. بحث به اشتراک‌گذاری کدها و همچنین عدم استفاده از محصولات کسپرسکی زمانی شکل جدی‌تری به خود گرفت که مجلس سنای ایالات متحده، وزارت دفاع این کشور را از به‌کارگیری سیستم‌عامل توسعه یافته از سوی کسپرسکی منع کرد. سیستم‌عاملی که به اعتقاد کسپرسکی یکی از ایمن‌ترین سیستم‌عامل‌های حال حاضر جهان است. با توجه به حملات سایبری که سال گذشته میلادی شبکه برق کشور اوکراین را فلج ساخت، پلیس فدرال به‌طور ویژه‌ای روی این موضوع متمرکز شد و سرانجام تصمیم گرفت به شرکت‌های فعال در حوزه انرژی ایالات متحده چنین پیشنهادی را بدهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

keyboard_arrow_up